Najciekawsze propozycje książkowe na Dzień Ojca w 2020 roku

Dzień Ojca to okazja, by sprezentować swojemu tacie ciekawą książkę, którą ustawi koło biurka lub w biblioteczce. Upominek powinien być przemyślany i dopasowany do zainteresowań. W księgarniach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy zarówno nowości, bestsellery, jak i klasyczne opowiadania, poradniki, biografie. Na czasie są książki dotyczące polityki, sytuacji społeczno-ekonomicznej i nowe powieści poczytnych autorów. Poniżej przedstawiamy propozycje książkowe na Dzień Ojca 2020 (http://www.taniaksiazka.pl/t/najlepsze-prezenty-na-dzien-ojca).

Biografie sportowców i książki o piłkarzach

Ojcowie lubią czytać o przeżyciach i sukcesach innych panów. Dlatego ciekawe propozycje książkowe znajdziemy wśród biografii znanych postaci. Zwłaszcza sportowcy są tu dobrym przykładem ludzi sukcesu. Ciężką pracą doszli na szczyt. Publikacje o tej tematyce z pewnością zainteresują każdego fana sportu. Kuba Błaszczykowski w wywiadzie-rozmowie z Małgorzatą Domagalik opowiada na kartach dwóch książek o swoim życiu prywatnym i karierze piłkarskiej. Jeśli ojciec jest fanem sportu, warto kupić mu jedną z publikacji Kuby Błaszczykowskiego: “Kuba” lub “Kuba. Dogrywka”. Inspirująca będzie autobiografia siatkarza, Pawła Zagumnego pt. “Życie to mecz” lub biografia Michaela Jordana napisana przez Roland Lazenby. Pewnym upominkiem książkowym są publikacje dotyczące Roberta Lewandowskiego.

Historie wojenne i powojenne

Wojna, czas konfliktów i walk o dominację na świecie, to tematy, które uznawane są za typowo męskie. Dlatego ojciec na pewno ucieszy się z książki o tematyce militarnej. Mogą to być zarówno historyczne opisy dawnych wojen, opracowania źródłowe oparte na faktach, jak i powieści fikcyjne. Książki z serii “Resortowe dzieci” opowiadają ciekawe historie z czasów PRL-u. Ojcu można sprezentować “Służby” lub “Media”. Obie publikacje są zarówno intrygujące, jak i kontrowersyjne. Jeśli tato chce być na bieżąco z informacjami ze świata polityki, każda z tych publikacji będzie dobrym upominkiem.

Wśród książek historycznych wybór ciekawych publikacji jest bardzo szeroki. Na dzień ojca 2020 możemy kupić tacie książkę o dawnych czasach i przywódcach. Zainteresowaniem czytelników cieszą się historie związane z Józefem Piłsudskim, prawdziwe relacje ludzi, którzy przeżyli II Wojnę Światową oraz najnowsze biografie królów polskich.

Tematy, które zainteresują tatę

Inne tematy, które z pewnością zainteresują każdego ojca, to zdrowie, styl życia i praca oraz motywacja. Jeżeli ojciec biega dla poprawy kondycji, można mu sprezentować książkę dla biegaczy: “Anatomia. 100 ćwiczeń dla biegaczy” Guillermo Seijasa. Modny ojciec zainteresuje się poradnikiem Michała Kędziora “Rzeczowo o modzie męskiej”.  

Miłość zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Darek

Back to top