Zaskocz swojego tatę! Dzień Ojca 2020

Dzień Ojca to ta okazja, kiedy powinniśmy podarować swojemu tacie coś, co sprawi mu wyjątkową radość. Coś, co będzie zgodne z jego zainteresowaniami albo pokaże mu coś nowego, czego będzie mógł się nauczyć. Doskonałym pomysłem na Dzień Ojca 2020 jest zakup interesującej książki. Gdzie szukać inspiracji?

Proza Andrzeja Sapkowskiego

W pokoleniu ubiegłego wieku literatura z gatunku fantastyki nie była zbyt popularna. Jeśli nie mamy pomysłu na Dzień Ojca 2020, to najlepszy moment, aby pokazać tacie przygody Geralta z Rivii. Wbrew pozorom, książki te niewiele mają wspólnego z wygładzoną fantastyką, tak często pokazywaną na ekranach kin, w grach komputerowych albo w książkach dla młodzieży. Autor posługuje się cynizmem, złośliwością, a świat przedstawiony nie przedstawia jedynie postaci w czerni i bieli. Pod warstwą stworzoną przez wyobraźnię, kryje się dogłębna analiza postaw społecznych i tak uniwersalne zjawiska, jak ksenofobia czy rasizm.

Proza Andrzeja Sapkowskiego to coś, co powinien docenić każdy dojrzały odbiorca. Solidnie zarysowane, charyzmatyczne i często tragiczne postacie współtworzą przekonującą całość, która na długo pozostaje w pamięci.

Zainteresuj swojego tatę sportem!

Jeśli Twój Ojciec szuka nowego rodzaju aktywności fizycznej, powinna go zainteresować książka Joe Friel’a – “Biblia Triathlonu”. To obszerne kompendium omawia podstawy każdej z trzech dyscyplin wchodzących w skład triathlonu – biegania, pływania i kolarstwa. Autor opisuje zróżnicowane plany treningowe odpowiednie na różnych poziomach zaawansowania. To opracowanie omawia także zasady zdrowego odżywiania, a także elementy taktyki podczas treningu i zawodów.

Triathlon to mało znana, trudna, ale i pasjonująca dyscyplina. Wymaga żelaznej woli i doskonałej kondycji. Często jednak osoby, które próbują swoich sił w tej dyscyplinie, zostają z nią na długie lata. Dzięki specyfice dyscyplin wytrzymałościowych, triathlon może uprawiać każdy z nas nawet w podeszłym wieku.

Organizujemy wyprawę w góry – Przewodnik po Tatrach polskich

Doskonałą książką, która pomoże zorganizować razem wspólny czas jest przewodnik po polskich Tatrach autorstwa Józefa Nyki. To, legendarne już, opracowanie zawiera opis najpiękniejszych tatrzańskich szlaków, które warto zobaczyć. Ich plastyczny opis sprawia, że niemal widzimy je przed oczyma. Autor, poza częścią stricte turystyczną omawia także geologiczną genezę Tatr. Nie stroni także od ciekawostek geograficznych i etnologicznych. Jeżeli lubimy spędzać czas w ruchu, ta książka będzie doskonałym pomysłem na wiele wspólnych wypraw.

Miłość zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Darek

Back to top